Üyelik

TEMSAD’a üyelik için gerekenler

Üyelik için gerekenler:

Bir adet müracaat dilekçesi (İndirmek için buraya tıklayınız). Bir adet üyelik formu (İndirmek için buraya tıklayınız). Şirketinizin ürün ve hizmetlerini gösteren iki adet katalog Şirketinizden üye olacak şahsa ait iki adet vesikalık fotoğraf

Üyelik hakkında:

Dernek üyeliği için öncelikle tekstil sektörü için üretilen makina, aksesuar veya kimyasallarının Türkiye’de üretiyor olması gerekmektedir.

Üyelik müracaatında bulunmak için öncelikle bir dilekçe ile müracaatınız gerekmektedir. Dilekçenizin antetli kağıdınıza yazılması ve üyelik formunun ayrıca doldurulması gerekmektedir. Daha sonra ise dilekçe, üyelik formu, iki adet vesikalık ve iki adet kataloglarınızı kargo ile dernek adresimize ulaştırdığınız taktirde ilk yönetim kurulu toplantısında değerlendirilerek karar tarafınıza ulaştırılacaktır.

Üyelik müracaatınız yönetim kurulu tarafından kabul edildiğinde ilk kayıt ücreti ile bir yıllık aidatı aşağıda belirtilen hesaba yatırılması halinde üyeliğiniz başlamış olacak ve dernek üyeliğinden yararlanmaya hak kazanacaksınız.

Banka Hesap Bilgileri:

Halkbank

0847 Doğu Küçük Sanayi Sitesi Şubesi İstanbul
Hesap No: 16000012
IBAN: TR37 0001 2009 8470 0016 0000 12

Üyelere verilen hizmetler:

Dernek tarafından hazırlanan katalog ve CD’lerde bütün üyelerin, üretimleri hakkında ve şirket bilgilerine yer verilmesi.

Hazırlanan katalog ve CD’ler gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışındaki fuarlarda ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Fuar haricinde dernek tarafından yapılan etkinliklerde de ilgili kişilere verilmektedir.

Derneğimiz yurtiçinde tekstilin yoğun olduğu şehirlerimizde tanışma toplantıları düzenlemektedir. Bu toplantılara katılım tamamen ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Derneğimiz tarafından yurt dışındaki tekstil makine üretici dernekleri veya tekstil dernekleri ile yaptığımız işbirliği anlaşmaları neticesinde; üyelerimize yeni mümessillikler bulmada, o ülke ile yaşanan bir takım sorunların çözümünde ilgili derneğe müracaat ederek sorunların aşılmasında yardım almaktayız. Yine bu dernekler ile organize olunarak kendi ülkelerinde düzenlenen fuarlar hakkında işbirliğine gidilerek, üyelerimizi doğru ve etkili fuarlara katılınmasını sağlamaya çalışılmaktadır.

İşbirliği anlaşması yaptığımız ülkelerin dernek bilgilerini internet sayfamızda görebilirsiniz.

Üyelerimize yeni pazarlar açma ve mevcut pazarlarına katkı sağlamak amacı ile üyelerimiz adına yurtdışında tekstil ile uğraşan ülkelerde pazar araştırmaları yapmaktadır. Gerek yeni firma yatırımı, gerekse tevzi yatırımları almış firmaların adreslerini üyelerimize ulaştırmaktadır.

Sektörümüz ile ilgili fuarlara katılımda sadece dernek üyelerimize uygulanan özel indirim alma imkanları verilmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışındaki, gerek resmi gerek resmi olmayan kurumlarla işbirliği yaparak üyelerimizin sorunlarına çözümler bulunmasına katkı sağlanmaktadır.